Op weg naar de 25e jubileumeditie van het Internationale Cor Groenewegen Toernooi presenteerde de organisatie vol trots haar nieuwe website. Een volgende stap in de professionalisering van het evenement. Sinds de aftrap van het eerste toernooi in 1985 heeft het ICGT een stormachtige groei doorgemaakt. Waar het begon met een deelname van twee onbekende buitenlandse teams is het uitgegroeid tot een regionaal, nationaal en internationaal bijzonder gerespecteerd evenement. U vindt op deze site alle informatie over het toernooi.
“Three for one, one for all”
Waar we voorheen al opkeken van twee clubs die hun jeugdopleidingen hadden laten samenvloeien, gaat de Voetbalacademie FC Twente nu nog een stap verder. Sinds 2002 was de jeugd van Heracles al opgenomen in de academie, maar vanaf dit seizoen maakt ook Go Ahead Eagles deel uit van de Voetbalacademie. De A1 speelt nu wel weer onder de naam van FC Twente, net als vrijwel alle andere jeugdelftallen. Gespeeld wordt er in het rood/zwart, een combinatie van de clubkleuren van Heracles en FC Twente. Wel blijven er nog een D1 en D2 team voorlopig onder de naam Go Ahead Eagles meespelen aan de competitie (naast een D1 en D2 van FC Twente).
Als flitsende start van de voetbalacademie werd deze in 2007 gelijk landskampioen. Sindsdien stijdt de A1 mee op vele nationale en internationale toptoernooien. Dit jaar werd er onder andere gestreden om de Otten Cup (het PSV jeugdtoernooi) en in april het toernooi van Bellinzona in Zwitserland. Vruchten die de academie afwerpt zijn legio, dit jaar bijvoorbeeld verdienden zowel Thijs Bouma en Mike te Wierik hun eerste profcontract. Uiteindelijk is een plek in de subtop van de Nike-A-junioren Eredivisie, aansluiting bij clubs als AZ en Feyenoord.
De huidige trainer van de A1 is Theo ten Caat, de voormalige speler van onder andere FC Twente, FC Groningen en Aberdeen. Ook dit jaar kent de A1 weer vele jeugdinternationals. Steven Berghuis, Ola John en Renze Fij verdedigen regelmatig de Oranje kleuren en Nils Roeseler vertegenwoordigt de Duitse adelaar in zijn leeftijdscategorie. Matis Zolga speelt in Jong Hongarije en Filip Bednarek speelt in het rood wit van het Pools nationale jeugdelftal.
Spelers die uit de samenwerking tussen beide teams zijn voortgekomen zij onder andere Arnautovic, Boerrigter, Keizer, Gerritsen, Brama en El Ahmadi. Voorafgaand aan de samenvoeging zijn ook enkele toppers voortgekomen uit de opleidingen, onder andere Boschker, Vennegoor of Hesselink en Rutten.
Vorig jaar hadden we overigens, van FC Twente, het Talent van het Jaar 2009 te gast op Sportpark De Koog. Eljero Elia werd niet lang na zijn optreden in Uitgeest, door onder andere Johan Cruyff, werd hij verkozen tot meest veelbelovende speler. De international en speler van HSV reikte de prijzen uit aan de winnaars van het ICGT.